Sabine Kors

Sabine Kors
Artist Name
Sabine Kors
Genres
Pop
Follow

Sabine Kors  Biography

Sabine Kors zaczęlą interesować się muzyką w wieku 2 lat, powtarzała melodie które słyszała wokół niej i tworzyła mini piosenki. Urodziła się w Rosji w Moskwie, gdzie dorastała w muzycznej rodzinie. Jej brat wyrósł na profesjonalnego skrzypka. W wieku sześciu lat Sabine zaczęła lekcje gry na pianinie, ale nie przywiązywała zbyt wielkiej uwagi do lekcji praktycznych i za każdym razem gdy miała okazję, poprawiała swoje zdolności wokalne śpiewając. Wtedy zrozumiała, że śpiew najbardziej jej odpowiada.
Kiedy ukończyła lat 10 Sabine została zaproszona do wzięcia udziału w śpiewaniu Irlandzkiej historii w której to jej brat akompaniował grając na skrzypcach. To było pierwsze bardzo wielkie wydarzenie i doświadczenie na scenie. W późniejszym okresie poznała Tony’ego Watkins’a lidera grupy Smokebreakers, który dał jej szansę zdobyć doświadczenie na scenie, śpiewając razem z jego zespołem rockowe i popowe piosenki. W między czasie występowała w różnych zespołach jazzowych i folkowych.
W 2014 roku zauważył ją producent muzyczny Marcin Cichoń, który zainwestował w młodą artystkę i wyprodukował dla niej album.